Зберігання та змащення підшипників
Правильне використання підшипників
Тіла кочення підшипників створюються високоточними елементами, які вимагають зберігання і використання точно згідно їх плану.
Правильне зберігання і використання до, під час, і після установки дуже важливі, тому що будь-яке засмічення підшипника істотно скорочує термін його служби.
Підшипники слід зберігати в чистому і сухому приміщенні, поклавши їх на велику сторону. Розташувавши таким чином, шанси їх брінелліровання або пошкодження через падіння істотно знижуються.
Підшипники повинні залишатися в їх оригінальній упаковці до установки. На цілому монтажному майданчику повинні бути відсутні джерела забруднення. Верстати, інструменти, одяг і руки повинні бути очищені від бруду і пилу, які потенційно можуть пошкодити підшипник.
Механіки, які будуть безпосередньо здійснювати установку підшипників, повинні носити гумові рукавички. Це допоможе уникнути потрапляння олії зі шкіри, яке може забруднити поверхню підшипника і привести до подальшої корозії. У разі відсутності рукавичок, слід стежити за чистотою і сухістю рук.
Під час установки потрібна чистота не тільки підшипника, а й вала, корпуса, щоб зберегти працездатність пристроїв. Сміття на валу або корпусі, може потрапити в місце установки підшипника, і завадити його посадці. Забруднення в подальшій роботі може переміщатися і приводити до розхитування підшипника у пазах.
Так само, забруднення у корпусі може стати причиною швидкого зносу підшипника.
Антифрикційні підшипники повинні бути змазані для попередження контактів металу з металом між елементами кочення, доріжками кочення і утримувачами.
В добавок, мастило захищає підшипник від корозії і зносу, допомагає розсіювати тепло, і знижує шум підшипника. Досить змащений підшипник має найбільше шансів відслужити свій повний термін служби.
Ручне пакування конічного роликового підшипника
Ручне пакування - це один з методів змащення конічного роликового підшипника. Нижче ми опишемо процес ручного пакування підшипника:
1) Механік повинен очистити і висушити руки або одягнути чисті гумові рукавички;
2) Розташуйте мастило розміром з волоський горіх у долоні;
3) Використовуючи іншу руку, пропустіть великим кінцем підшипник в мастило. Таким чином, ви розташуєте мастило між кульками, кліткою і конусом;
4) Почніть обертати конус, опускаючи в мастило, поки воно не розмажеться рівномірно до самого вузького кінця підшипника;
5) Витріть надлишок зовні конуса;
6) Додаткове мастило може бути додане у корпус в залежності від вимог щодо застосування;
Використання механічного лубрикатора
Використання механічного лубрикатора для конусного роликового підшипника є ще одним методом змащення. Нижче ми опишемо процес при використанні механічного лубрикатора:
1) Механік повинен очистити і висушити руки або одягнути чисті гумові рукавички;
2) Розташуйте конус підшипника (меншим кінцем вниз) в мастильну воронку лубрикатора;
3) З'єднайте більший отвір конуса підшипника відповідно до конусного фіксатора;
4) Твердо натисніть вниз конічний фіксатор. Це дозволить мастилу рухатися між кульками, кліткою і конусом підшипника;
5) Витріть надлишок мастила зовні корпусу підшипника.
Всі статті
Ущільнення SKF HMSA10 RG: Надійний захист для обладнання
У сучасному промисловому виробництві надійність та довговічність обладнання відіграють ключову роль. Одним із ключових компонентів, що забезпечують безперебійну роботу механізмів, є ущільнення. Компанія SKF розробила нове покоління манжетних ущільнень HMSA10 V, які відповідають найвищим стандартам якості та ефективності.
Сучасна логістика неможлива без вантажних перевезень, а ключовим елементом цих перевезень є напівпричіп. Його унікальна конструкція, що дозволяє розподіляти навантаження між тягачом та самим напівпричепом, зробила його незамінним інструментом для транспортування різних вантажів на будь-які відстані. У цій статті ми розглянемо особливості конструкції напівпричепів, сфокусувавшись на механізмі зсувного даху та ролі підшипників у роботі.