Ланцюги роликові приводні
У сучасному виробництві широко поширена привідна техніка, в роботі якої важливу роль відіграють роликові ланцюги. Вони передають механічну енергію ведучого вала на вал ведений. Крім застосування в нафтовидобувному обладнанні, сільськогосподарській та будівельній техніці, такі ланцюги використовуються в мотоциклах, велосипедах та автомобілях.
Приводні ланцюги мають багато переваг у порівнянні з ременями. Вони не прослизають завдяки надійному зчепленню зірочки і ланцюги, мають високий ККД і можуть передавати обертання на відстань до 7 м. При цьому відсутній початковий натяг, додаючий навантаження на вал і підшипники. Ланцюги однаково добре працюють при високих і низьких температурах. Ще один важливий плюс приводних ланцюгів - це легкість в заміні і можливість регулювати довжину ланцюгів шляхом додавання або зняття ланок.
Однак, є й ряд недоліків. До них, в першу чергу, відноситься знос складових ланцюга - в результаті приводний ланцюг розтягується і з'являється додатковий шум при її роботі. Також слід відзначити труднощі в змазуванні шарнірів ланцюга.
Розглянемо конструкцію ланцюга:
- внутрішня пластина
- ролик
- зовнішня пластина
- валик
- втулка
Внутрішні і зовнішні ланки утворюють шарнірні з'єднання зі втулками і валиками. Ролики в процесі роботи кола «западають» між зубами зірочок, тим самим сприймаючи або передаючи зусилля.
Щоб не помилитися з вибором ланцюга, необхідно знати відстань між внутрішніми пластинами і крок ланцюга (відстань між геометричними центрами сусідніх роликів). Руйнівне навантаження на розрив - також обов'язковий параметр, який потрібно враховувати при підборі. Його величину визначають експериментально.
На сайті компанії ВПК-Підшипник ви можете знайти одно- і дворядні ланцюга, а також з'єднувальні та перехідні ланки. Зручний каталог та основні характеристики допоможуть вам швидко і легко підібрати потрібну позицію.
Всі статті
Підшипник з позначенням 602 являє собою мініатюрний радіальний кульковий підшипник, що набув широкого поширення завдяки своїм компактним розмірам, універсальності та надійності. Незважаючи на свої скромні габарити, цей тип підшипника відіграє ключову роль у роботі багатьох механізмів, від високоточного промислового обладнання до несподіваних побутових приладів.
Мініатюрні підшипники: дрібні деталі з великим значенням У світі високих технологій та компактних пристроїв мініатюрні підшипники відіграють ключову роль, забезпечуючи плавне та точне обертання у найбільш обмежених просторах. Ці крихітні компоненти, часто непомітні на перший погляд, є невід'ємною частиною безлічі пристроїв, що оточують нас як у повсякденному житті, так і в найскладніших промислових механізмах.
Корпусні підшипники – це готові до встановлення вузли, що складаються з підшипника та корпусу. Вони призначені для підтримки обертових валів та осей у різних механізмах. Завдяки своїй конструкції, корпусні підшипники мають ряд переваг, таких як простота монтажу, висока надійність та здатність компенсувати невеликі перекоси.